fbpx

Ucuz Uçak Bileti Bulmanız için en İyi 10 Tüyo

UÇAK BİLETİ FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR? SEYAHAT BALONU PATLAYACAK MI? Hizmet verdiği otobüs firması sayısını 150’ye yükselten Biletall’ın CEO’su Yaşar Çelik, “2016’da otobüsle şehirlerarası ulaşımda ülkedeki olumsuz durumlara karşın büyük düşüş yaşanmadı, ancak karayolu ve havayolu ulaşımı rakamlarına bakıldığında artış da olmadı” dedi. Sky uçuş arama motorunda, sonuç sayısını sınırlayan filtrelerde aktarma sayısı, kalkış saatleri, havayolları ve havaalanları gibi bilgileri bulabilirsiniz. Uçak bileti almak veya fiyat sorgulamak için birçok farklı arama motoru seçeneğiniz var. Ayrıca, öğrencilere %30’a varan önemli indirim yapanlar var. Ek olarak, yılın bazı zamanlarında, genellikle yalnızca 24 saat süren indirim kampanyaları düzenleniyor. Ama bazı fiyatlar çok iyi. Biletbayisi, hava yolu seyahatlerini tercih eden yolcuların ucuz uçak bileti satın alma sürecini en iyi şekilde yönetmelerine imkân sunan platformdur. Mesela İstanbul’a, Trabzon’a ya da Madrid veya Bangkok’a gidiyor olun; ilgili şehrin uçak bileti sayfasına girerek o şehre olan uçuşlarda en ucuz uçak bileti fiyatları banabibilet.com uçak bileti fiyatlarının hangi günlerde ve aylarda olduğunu, nasıl daha ucuza uçak bileti bulabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun nedeni, söz konusu günlerde olan talep artışıdır. Eğer seyahatiniz için mevsim önemli değilse, bir festival veya özel gün zamanına denk gelmeyi beklemiyorsanız, yeni yerler görmek için ekonomik olan yoğunluk dışı zamanlarda yolculuk yapabilirsiniz. İstediğiniz lokasyona uçmak için her zaman “sudan ucuz” bilet bulamasanız da birkaç püf noktasına dikkat ederek mümkün olan en makul fiyata seyahat edebilirsiniz.

Çok sık seyahat ediyorsanız uygun fiyatlı otobüs bileti almak, en gerekli konuların başında gelir. Eğer amacınız o şehri ve tarihini görmekse yerli ve yabancı turist yoğunluğunun olmadığı tarihleri seçerek bu dönemlerde uygun fiyatlı bilet bulma şansını yakalayabilirsiniz. “Ocak ayında kayak tatili yapmak ya da haziran ayında yaz sıcağında denizde serinlemek istiyorum.” demiyorsanız esnek yolculuk tarihleri belirleyebilirsiniz. Benzer şekilde, yaz tatili planınız yoksa seyahatinizi başka bir mevsime erteleyin. Yaz sezonuna benzer şekilde, saat ve günler de uçak bilet fiyatlarını belirleme konusunda önemli bir kriterdir. Gerçekten belirli bir günde veya saatte varış noktanızda olmanız gerekmiyorsa, saat ve gün konusunda esneme yapın. Planmanızı buna göre yapmanız ve öğrendiklerinizi bir yere not ermeniz oldukça önemlidir. Sistem örgüsü bence oldukça mantıklı. Şimdi belli bir mil karşılığında vergiler de dahil alabiliyorsunuz. Bazı havayolu şirketleri seyahat ettikçe mil kazandırıyor. Bilindiği üzere bazı şirketler diğerlerinden açık ara çok daha pahalı bilet satışı yapıyor. Fazla sayıda bilet almanız daha indirimli alacağınız anlamına gelmiyor.

Ülkemizde sivil havacılığın ileri noktaya gelmiş olması ve çok sayıda havayolunun uygun fiyatlı uçak bileti sunması otobüs yolculuklarını biraz sekteye uğratsa da bazı durumlarda uçak yerine otobüs kullanmayı tercih ediyoruz. Bazı uçuşlarda yalnızca el bagajına izin verildiği için bagaj seçimi sırasında alternatifleri filtreleyerek bir tercih yapabilirsiniz. Bazı havayollarının rezervasyona izin vermediği durumda ya da promosyonlu bir uçuşu seçmen durumunda, doğrudan satın alma yapman gerekir. Her hakkı saklıdır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz. Transit vize, diğer vize türlerinden farklı olarak aktarma yapılan ülkede belirli bir süre bulunabilmenizi sağlar. Bazıları ise süre ne olursa olsun transit vizeyi zorunlu kılar. Yurtiçinde ise ulaşım her şeye rağmen devam ediyor. Hemen herkesin bildiği bir kuralla devam edelim, bileti erkenden almak! Vatandaşlar, fiyatlar bu şekilde artmaya devam ederse artık seyahat edemeyeceklerini dile getiriyor. Hafta ortasında veya sabahın ilk saatlerinde seyahat etmek cebinizde fazladan para kalmasını sağlar. Hafta içi düzenlenen uçuşların, hafta sonu yapılan uçuşlara oranla daha uygun fiyatlı olduğu gözlemleniyor. Dünya çapında salı ve çarşamba günleri düzenlenen uçuş seferlerinin daha uygun olduğu söylenir. Bu araştırma sayesinde gideceğiniz havalimanı uçuş fiyatında %30 – %40 arası az ücret ödersiniz. Aynı anda 4 bilet alma fikri size cazip gelebilir ancak bu durum fazladan ücret ödemenize neden olabilir. Eğer az da olsa bir fiyat farkıyla kaşılaştıysanız, aynı anda 4 bilet almak yerine, 4 farklı bilet alın.

Her salı biletlerin ucuz olduğu şehir efsanesi olsa da bir noktada doğruluk payı var. Ama sorun yok, ne de olsa aynı uçaktasınız! Peki ama fiyatlardaki bu dalgalanmanın perde arkasındaki şey ne? Yolculuğa çıkmayı zorlaştıran şey genellikle ilk adım yani uçak bileti almak olabiliyor; kimi zaman yüksek uçak bileti fiyatları yolculuktan caydırabiliyor. Otobüs bileti fiyatları gidecek olduğunuz rotaya ve seçeceğiniz otobüs seyahat firmasına göre değişiklik gösterebilir. Neden uçak ya da araç yerine otobüsle seyahat etmeliyim? Ucuz otobüs bileti bulmak için neden Enuygun.com’u kullanmalıyım? Kampanyalar, ucuz uçak bileti konusunda iyi fırsatlardır. Ucuz bilet bulma konusunda bir diğer önemli etken ise uçuşunuzu nasıl gerçekleştireceğiniz. İşte, uygun fiyata uçak bileti satın alma konusunda işinize yarayabilecek kapsamlı bir rehber… Öte yandan, havayolu şirketlerinin arada bir düzenlediği özel indirimlerden haberdar olmak için e-posta listelerine kayıt yaptırın. Öte yandan, tek yön bilet almak yerine, gidiş-dönüş bileti almanız daha uygun olabilir. Bunun yerine, tarihi değiştirmeyi veya İspanya’nın başka bir şehrindeki havalimanını seçmeyi düşünün. Yoğun yaz sezonları için 4 ila 5 ay, sıradan sezonlar için 2 ila 3 ay öncesinden biletinizi almayı düşünün. Uçak biletinizi erkenden alarak, fiyatını daha da ucuz hale getirebilirsiniz. 7-10 euro gibi fiyatlara uçak bileti satılamayacağını 50-60 euro’dan daha ucuza uçak bileti bulunamayacağını belirtiyor. Bu durumu engellemek için tek yön uçak bileti araması yapabilirsiniz.

Leave a comment